top of page

Seni Sonsuza Dek Seveceğim, Cherry


Bir kadın evi terk ediyor. "Bu kaçıncı evi terk eden kadın hikayesi?" Bora diyor. Gerçekten de. Ben fragmandaki, Arschloch diye bağıran kadını sevdim aslında. Hepsi bu. Kadın neden bağırıyor, bunu ilk anda anlayamayız tabii. İlk anda anlayamadığımız şeylere; sonu belli olmayan, uçları köşeleri açık hikayelere hep daha çok çekildim.

Bir yüz ifadesi, bak. Beklenmedik anlarda bağıran kadınların ifadesi. Neden gittiğine anlam veremediğimiz ama giden. Giden ama yine de özleyen. O zaman neden yani be kadın, neden gittin diye ahkamlar keseceğimiz parmaklar sallayacağımız o kadınlar. Hayatın ucu kapalı kenarlarında kibarca "Pislik" gerçekçe "Göt deliği " diye bağıran kadınlar.


O kadın gitmemiş be canım. “Giden ben değilim dedi," dedim Bora’ya. Bak orada anladım başta anlamadığım her şeyi. Orada mı dağıldım? Yok, “annemin eşyalarını attın,” diye bağırdı çocuk adama. İlk orada dağıldım. Bazı şeyler tek tek bireylerin günahı olmalı çünkü. Adamın ya da kadının. Çocuklar hariç. Başka türlü insan nasıl delirmez?


"Cherry, seni sevmek istiyorum. Sen de beni sevecek misin?" Orada gözünden geri geri giden yaşı gördüm. Dudağındaki eğriyi. Onu diyorum işte. Göt deliği diye bağıran kadının yüzündeki eğri! Bir daha bütün olamayacak tüm şeylerin eğrisi. Soğuk yataklar gergin çarşaf. İnsansız pötikare masa örtüleri. Anılar ve başkalarının hayatları.


Kimdi giden?


“Bak işte kadının günahını aldın,” dedim Bora’ya.

Gidişler, tek tek kişilerin omuzlarına bırakılamayacak sahipsiz yas yolları. Özlemin de hüznün de kıymeti kendinden menkul. E her yas da bir gidiş işte, onu diyorum. Her yas, eski kırmızı araba ve boş otoban. "Seni sonsuza dek seveceğim, Cherry, sen beni?" Eski şarkılarla birlikte ve yeni günlere rağmen.

Ölenler için “kaybettik” derler.

Onlar kayıpsa, biz şu an neredeyiz?


Mubi’den izleyiniz: https://mubi.com/tr/films/hold-me-tight-2021?preview_clip=7910Comments


bottom of page