top of page

06 Kas Cum

|

Online Program

Yoga ve Somatik Farkındalık - Online Program

Yelina Tayfur ile Yoga ve Somatik Farkındalık Programı Kasım ayında yeniden açılıyor!

Yoga ve Somatik Farkındalık - Online Program
Yoga ve Somatik Farkındalık - Online Program

Saat ve Yer

06 Kas 2020 20:00

Online Program

Bu Etkinlik Hakkında

4 haftalık programda sinir sisteminin işleyişi üzerinden kendi doğamızı ve doğamızdaki örüntüleri fark etmek için yola çıkacağız. Farklı yoga, somatik hareket ve meditasyon uygulamalarını nasıl kendimize uygun şekilde kullanabileceğimize bakacağız. Programda, her biri ayrı temalarda, herkesin kolayca ulaşabileceği ve “bedenlenmiş/embodied” pratiği esas alan üç ayrı yoga serisi öğreneceksiniz.

Dört hafta boyunca, cuma akşamları yapacağımız buluşmaların her biri 2 saat sürecek. Buluşmalar pratikle başlayacak ve ardından konu anlatımı ve paylaşımla devam edecek. Programda yazı, müzik, resim gibi farklı ifade yollarını dahil eden yaratıcı bölümler de olacak.Bazı başlıklar şöyle:


- Oryantasyon, Köklenme, Bedenlenmiş Pratik


- Sinir Sistemi tepkilerini anlamak


- Doğadaki kaynaklarını keşfetmek


- İfade etmek 


Bu programda, bilhassa Michael Stone, Thich Nhat Hahn, Bessel Van Del Kolk gibi isimlerden; Organic Intelligence ilkelerinden, Polyvagal Teori’den ve Trauma - Sensitive Yoga (Travmaya Duyarlı Yoga) yaklaşımından ilham ve parçalar var. Program bittikten sonra sorularınızı konuşmak, paylaşmak ve birbirimizi güncellemek için beraber karar vereceğimiz tarihlerde devam buluşmaları yapacağız. Programda yazılı belgelere ve yoga serileri için kayıtlara ulaşım hakkınız olacak. Program Yoga Alliance - YACEP onaylı olduğundan yoga eğitmenleri 10 saatlik bu programı CE (devam eden eğitim) kredisi olarak işleyebilecekler. 

Programa herkes katılabilir.

Yerinizi ayırtmak için nefessyogaegitim@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı 4 Kasım Çarşamba günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz.


Buluşma Tarihleri: 6 Kasım Cuma / 20:00 - 22:00 13 Kasım Cuma / 20:00 - 22:00 20 Kasım Cuma / 20:00 - 22:00 27 Kasım Cuma / 20:00 - 22:00


Ücret: 400-600 TL arasında bütçenize uygun bir meblağ. 

Eğer bu sizi zorlayacaksa yelinatayfuryoga@gmail.com adresine yazmaktan çekinmeyin.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page