top of page

15 May Cum

|

Online Etkinlik

Yoga ve Somatik Farkındalık

Online Program

Yoga ve Somatik Farkındalık
Yoga ve Somatik Farkındalık

Saat ve Yer

15 May 2020 20:00 – 05 Haz 2020 22:00

Online Etkinlik

Bu Etkinlik Hakkında

Doğamızda neler oluyor? 

Bedenin kendini dayanıklı tutma yolları neler? 

Hangi pratikleri şu dönemde bize destek olarak kullanabiliriz? 

Birbirimize nasıl destek olabiliriz? 

Herkese açık olan bu programda karantina günlerinde doğamızda neler olduğuna, daha önce fark etmediğimiz örüntülere ve bu süreçte farklı yoga, somatik hareket ve meditasyon uygulamalarını nasıl kullanabileceğimize bakacağız. Programda, her biri ayrı temalarda, herkesin kolayca ulaşabileceği ve “bedenlenmiş” pratiği esas alan üç ayrı yoga serisi öğreneceksiniz.

Dört hafta boyunca, cuma akşamları yapacağımız buluşmaların her biri 2 saat sürecek. Buluşmalar pratikle başlayacak ve ardından konu anlatımı ve paylaşımla devam edecek. Programda yazı, müzik, resim gibi farklı ifade yollarını dahil eden yaratıcı bölümler de olacak.

Bazı başlıklar şöyle:

- Oryantasyon, Köklenme, Bedenlenmiş Pratik

- Sinir Sistemi tepkilerini anlama

- Doğadaki kaynaklarını keşfetme

- İfade ve paylaşım yolları

Bu programda, bilhassa Michael Stone, Thich Nhat Hahn, Bessel Van Del Kolk gibi isimlerden; Organic Intelligence ilkelerinden, Polyvagal Teori’den ve Trauma - Sensitive Yoga yaklaşımından ilham ve parçalar var.

Program bittikten sonra sorularınızı konuşmak, paylaşmak ve birbirimizi güncellemek için beraber karar vereceğimiz tarihlerde devam buluşmaları yapacağız.

Programda yazılı belgelere ve yoga serileri için kayıtlara ulaşım hakkınız olacak. 

Program Yoga Alliance - YACEP onaylı olduğundan yoga eğitmenleri 10 saatlik bu programı CE (devam eden eğitim) kredisi olarak işleyebilecekler.

Tarihler: 15 Mayıs, 22 Mayıs, 29 Mayıs, 5 Haziran, cuma akşamları saat 20:00 - 22:00 .

Ücret: 300 - 500 TL arasında bütçenize uyan bir meblağ. Eğer bu sizi zorlayacaksa bana yazmaktan çekinmeyin. . Bu programı takiben bir de “Başlangıç Zihni” adında bir Meditasyona Giriş Programı başlayacak, onun da detaylarını yakında paylaşacağım. .

Tüm bilgilere websitemden ulaşabilirsiniz ve yelinata@gmail.com üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Yakında @nefess_yoga sayfasında da güncel bilgiler olacak. .

Kontenjan sınırlı olduğu için şimdiden adınızı yazdırmak için bana ulaşın.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page