top of page

16 Oca Cmt

|

Nefess Yoga Online

Yelina Tayfur ile 200 Saat Yoga Uzmanlaşma Programı

Nefess yoga uzmanları Yasemin Sarpaşan, Arzu Rezzan Sunam, Asu Somer'in katkılarıyla! Yoga ile birlikte kendi bedeninizin bilgeliğinden öğrenmek için bize katılın.

Yelina Tayfur ile 200 Saat Yoga Uzmanlaşma Programı
Yelina Tayfur ile 200 Saat Yoga Uzmanlaşma Programı

Saat ve Yer

16 Oca 2021 10:00 – 23 Haz 2021 14:00

Nefess Yoga Online

Bu Etkinlik Hakkında

Bu programda neler var?   

Yoga ve meditasyonu günlük hayatınızın bir parçası haline getirecek şekilde kendi uygulamanızı oluşturmayı deneyimleyecek ve; güvenli ve dengeli bir şekilde yoga seansları vermeyi öğreneceksiniz. 

Güvenli ve dengeli bir seans için gerekli olan unsurları (poz sıralanışındaki zekâ, akış, nefes ve hareket bağlantısı, yönlendirmede incelikler, dilde sadelik, "bandhalar", elementler, çakralar gibi) bütüncül bir yaklaşımla ele alacağız.  

Programda sinir sistemi üzerinde yoğun bir şekilde duracağız. Polyvagal Teori üzerinden sinir sistemi fizyolojisini ve motor tepkileri anlamayı ve bu anlayışı seanslara katmanın yollarını keşfedeceksiniz. Buna paralel olarak, yoga uzmanı olarak "alan açmak ve alan tutmak", "kolaylaştırıcılık" ve "topluluk oluşturma" konuları hakkında derinlemesine konuşacağız. 

Yoga tarihini, toplumsal arkaplana da bakarak, doğu - batı mitoloji ve felsefeleriyle birlikte ele alacağız. Patanjali'nin Yoga Sutralarında geçen Yoga'nın Sekiz Kolundan "Yamalar &Niyamalar", programımızın iskeletini oluşturacak. Bu sosyal ve kişisel pratikleri her buluşmaya yayarak kapsamlı bir şekilde işleyeceğiz. Yoga Sutra ve Bhagavad Gita'danbölümleri irdelediğimiz ayrı buluşmalarımız da olacak.  

Fonksiyonel anatomi yaklaşımıyla ve anatomik farklılıkların farkındalığı ile; her bedenin kendine özgü hallerini gözeterek ders vermekle ilgili incelikleri öğreneceksiniz.  

Bu programda Donna Farhi, Michael Stone, Godfrey Devereux, Erich Schiffmann, Bessel van Der Kolk, Stephen Porges gibi uzmanlardan ilham ve parçalar olacak. Yogaya, Polyvagal Teori, Organic Intelligence, Travmaya Duyarlı Yoga, Vipassana, Zen ve Şaman öğretileri gibi farklı alanlardan yararlanarak bütüncül bir yaklaşımla bakıyor olacağız. 

Programda yazı, müzik, resim gibi farklı ifade yollarını dahil eden yaratıcı bölümler de olacak. En önemlisi, bütün bu bilgileri kendi birikim, deneyim ve ilgi alanlarınızla harmanlayarak özgün bir yaklaşım ve dil oluşturmayı öğreneceksiniz. 

Programdan mezun olduğunuzda 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olacaksınız. Program bittikten sonra da sorularınızı konuşmak, paylaşmak ve birbirimizi güncellemek için beraber karar vereceğimiz tarihlerde devam eden buluşmalar yapacağız.  Programda yazılı belgelere ve yoga serileri için kayıtlara ulaşım hakkınız olacak.   

PROGRAM KOŞULLARI:

  • Program, en az 6 aylık yoga deneyimi olan, temel seviye yoga ve meditasyon uygulamasını öğrenmek ve öğretmek isteyen herkese açıktır. 6 aydan daha az yoga deneyimine sahipseniz Yelina ile görüşmelisiniz: yelinatayfuryoga@gmail.com
  • Program, Zoom üzerinden online formatta yapılacaktır. İnziva, ayrıca belirlenecek olan bir yerde konaklamalı olarak yapılacaktır.
  • Uzmanlaşma programında 200 saatin yaklaşık 150 saati, yardımcı hocaların katkılarıyla, Yelina ile birebir olarak yapılacak pratik ve teorik çalışmalar ile tamamlanır. Geri kalan zamanda, katılımcının öğrendiklerini pekiştirmesi için, derslere ve çeşitli bireysel ve grup çalışmalarına katılması, okumalar ve ödevler yapması istenecek ve bunlar değerlendirilecektir.
  • Uzmanlaşma programını tamamlamak için buluşmalara katılım zorunludur.
  • Program sürecinde, katılımcının en az 40 Hatha Yoga seansına ve 8 meditasyon oturumuna katılımı beklenir. Ayrıca 4 seans gözlemi ve 4 seans asistanlık yapılmalıdır.
  • Program sürecinde, katılımcılar, öğrendiklerini uygulamaya ve yakın çevresine aktarmaya başlayacaktır. Bunun için bireysel uygulama yapmaları ve program kapsamında belirlenecek olan tarihlerde "demo ders" vermeleri beklenir.
  • Sadece yukarıdaki yazılı şartları yerine getiren ve program uzmanının onayıyla programı tamamlayanlar 200 saatlik Uluslararası Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar. Uzmanlık sertifikası istemeyen katılımcıların ödev ve seans katılımlarını tamamlama zorunluluğu yoktur. Bu durumdaki kişilere katılımcı sertifikası sağlanabilecektir.
  • Programa katılımınıza engel oluşturan herhangi bir sağlık sorununuz varsa, lütfen önce doktorunuza danışın ve durumunuz hakkında Yelina ile iletişim kurun.
  • Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle birebir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Uzmanımız ile iletişime geçmek için yelinatayfuryoga@gmail.com adresinden sorularınızı iletebilir, tanıtım derslerine katılabilir, ya da randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz.

* Nefess Yoga uzmanlaşma programındaki katılımcılara özel indirimli paketler ve üyelikler sunmaktadır. Nefess Yoga’da online eğitim alan öğrencilere 4 aylık online paket 800 TL yerine 500 TL olacaktır; bu paketi alanlar online staj yapma imkanına sahip olurlar.

** Nefess Yoga, uzmanlaşma programı kapsamındaki meditasyon oturumları, gözlem seansları ve asistanlıklar için ücret talep etmemektedir.

Kimler Katılabilir?

Herkese açık (6 aydan daha az yoga tecrübesi olanların bizimle irtibata geçmesi gerekmektedir.)  

Buluşma Tarihleri ve Saatleri:

*Kasım, Aralık ve Ocak aylarında birer kez yapılacak tanıtım buluşmaları için bizi takip edin!

16 Ocak Cumartesi - Giriş - "Oryantasyon"  

30 - 31 Ocak - 10:00 - 16:30 

10 Şubat Çarşamba - 20:00 - 22:00 

17 Şubat Çarşamba - 20:00 - 22:00 

27 - 28 Şubat - 10:00 - 16:30 

10 Mart Çarşamba - 20:00 - 22:00 

17 Mart Çarşamba - 20:00 - 22:00 

27 - 28 Mart - 10:00 - 16:30 

7 Nisan Çarşamba - 20:00 - 22:00 

14 Nisan Çarşamba - 20:00 - 22:00  

24 - 25 Nisan - 10:00 - 16:30  

5 Mayıs Çarşamba - 20:00 - 22:00 

12 Mayıs Çarşamba - 20:00 - 22:00 

22 - 23 Mayıs - 10:00 - 16:30 

5 - 6 Haziran - 10:00 - 16:30  

19 - 20 - 21 - 22 - 23 Haziran*: İnziva - Yeri ayrıca belirtilecektir.

*Pandemi koşulları doğrultusunda inziva tarihinde değişiklik yapılabilir.

Ücret: 7000 TL (Nefess Yoga Mezunlarına*: 6000 TL)

*Herhangi bir Nefess Yoga 200 Saatlik Uzmanlaşma Programı mezunlarına.

Erken Ödeme İndirimi ile: 6250 TL

Erken Ödeme İndirimi için Son Tarih: 18 Aralık 2020

Uzman: Yelina Tayfur (Nefess Yoga uzmanlarından Yasemin Sarpaşan, Arzu Rezzan Sunam, Asu Somer, Aycan Pınar Sitemkar’ın katkılarıyla)

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page