top of page

12 May Paz

|

Nefess Yoga

Yelina & Bora ile Yoga ve Ekoloji Buluşması

Attığımız her adımın bir dönüştürme gücü olduğunun ve o adımların sadece bizi değil, dünyayı da dönüştürebileceğinin bilincinde olarak "evet ama ben ne yapabilirim ki?" sorusuna birlikte cevap aramak için sizi Yoga ve Ekoloji Buluşmasına davet ediyoruz.

Yelina & Bora ile Yoga ve Ekoloji Buluşması
Yelina & Bora ile Yoga ve Ekoloji Buluşması

Saat ve Yer

12 May 2019 20:00

Nefess Yoga, Caferağa Mahallesi, Nene Hatun Sok. Binbir Apt. 7B, 34710 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Nefess Yoga Ekoloji Buluşmaları yeniden başlıyor!

"Yeryüzü bedeniniz olsaydı acıyan yerlerini hissedebilirdiniz."

Thich Nhat Hanh

Yoga aracılığı ile kendi bedenimiz ve zihnimize yakından baktıkça "dünyanın bedenini" de daha yakından algılar, onun acılarını daha yakından hissederiz. Hem kendimiz ve sevdiklerimiz hem de üzerinde yaşadığımız gezegen için bir araya gelmeye, konuşmaya ve yeni hikayeler üretmeye her zamankinden çok ihtiyacımız olan zamanlardayız. Attığımız her adımın bir dönüştürme gücü olduğunun ve o adımların sadece bizi değil, dünyayı da dönüştürebileceğinin bilincinde olarak "evet ama ben ne yapabilirim ki?" sorusuna birlikte cevap aramak için sizi 12 Mayıs'taki Yoga ve Ekoloji Buluşmasına davet ediyoruz.

12 Mayıs'taki bu 2 saatlik buluşmada kısa bir yoga pratiğinin ardından hayatımızdaki ve dünyadaki sorunların neler olduğunu, bunların birbiriyle olan bağlantısını ve bizi sorunun tarafından çözümün tarafına taşıyacak dönüşümün adımlarını konuşacağız. Yogada sıklıkla bahsettiğimiz farkındalık kavramını "ekolojik farkındalığı" da kapsayacak şekilde, Patanjali'nin Yoga Sutraları ve Budizmin Dört Yüce Gerçeği öğretileri üzerinden ele alarak, yediğimiz gıdalar, kullandığımız temizlik ve kozmetik malzemeleri, atıklarımız, ulaşım yöntem ve araçlarımız gibi başlıkları açarak araştıracağız.

Herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page