02 Ekim Çar

|

Hayıtbükü Ahşap Evleri

Permakültür ve Yoga Kampı

2 - 6 Ekim tarihlerinde Datça'da permakültür ve yoga çalışmalarının birlikte ele alındığı bir kamp yapacağız. İçinde hem "toprağa dokunmalı" farklı permakültür uygulamaları ve teorik dersler olacak; hem de yoga, meditasyon ve mindfulness uygulamaları ile farklı yoga metinlerine ilişkin sohbetler.

Permakültür ve Yoga Kampı

Saat ve Yer

02 Eki 2019 16:00 – 06 Eki 2019 14:00

Hayıtbükü Ahşap Evleri, Mesudiye Köyü, Mesudiye, Hayıtbükü Mevkii, No:23-1, 48900 Datça/Muğla, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

2 - 6 Ekim tarihlerinde Datça'da permakültür ve yoga çalışmalarının birlikte ele alındığı bir kamp yapacağız. İçinde hem "toprağa dokunmalı" farklı permakültür uygulamaları ve teorik dersler olacak; hem de yoga, meditasyon ve mindfulness uygulamaları ile farklı yoga metinlerine ilişkin sohbetler, tartışmalar. Dinlenmek ve eğlenmek için de bolca zaman olacak.

Hem birbirimizden öğrenmek hem de birlikte üretmek için bir alan yaratmayı hayal ediyoruz.

Ayrıca kalacağımız yer denize 50 adım. Ekim, Datça'nın en güzel zamanı.

Derslere tam katılım gösterenlere permakültüre giriş sertifikası vereceğiz. Halihazırda yoga hocaları için de YACEP onaylı bir sertifika vereceğiz.

---

4 gece 5 gün sürecek olan kampımızda her gün düzenli yoga asana, mindfulness, nefes (pranayama) ve meditasyon uygulamaları; permakültüre giriş eğitimi ve küçük ölçekli permakültür uygulamalarının yanı sıra; yoga ve ekolojinin birbirleriyle bağlantısından hareketle yoga metinlerinin ekoloji bağlamında birlikte ele alınacağı ders ve sohbetler olacak. Dersler arasında kalan boş zamanlarda yöreyi keşfedebilir, kalacağımız yere yürüme mesafesinde denize girebilir, Datça’nın en güzel zamanlarında yürüyüş rotalarının tadını çıkarabilirsiniz.

Yoga ya da permakültür deneyiminden bağımsız, isteyen herkesin katılabileceği şekilde planladığımız kampımızla ilgili detaylı bilgi almak, kamp akışını öğrenmek ve yerinizi ayırtmak için bize yogaekoloji@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kamp süresince verilecek 12 saatlik Permakültüre giriş derslerinin tamamına katılanlara sertifika verilecektir.

Kamp sonunda katılımcılardan yoga uzmanlık sertifikası olanlara Yoga Aliance’ın Devamlı Eğitim Programı’na (YACEP) sayıl