11 Ocak Cmt

|

Nefess Yoga

200 Saat Temel Hatha Yoga Uzmanlaşma Programı 2020

Durabilmek için. Boşluklarla kalabilmek için. Kendi bedeninizden öğrenmek için. Kendi yoganızı bulmak için. Olanı kendi haliyle görmeye doğru yola çıkmak için. Gelin bize katılın.

200 Saat Temel Hatha Yoga Uzmanlaşma Programı 2020

Saat ve Yer

11 Oca 2020 10:00

Nefess Yoga, Caferağa, Nene Hatun Sok. Binbir Apt. 7B, 34710 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Bu uzmanlaşma programı ile Yoganın doğasına doğru bir yolculuğa çıkacağız. Öncelikle kendimize, kendi doğamıza yakından bakmak için bir alan açacağız. “Ben kimim?”, "Yoga nedir?" sorusuna cevap ararken, klasik Yoga metinlerine bu gözle bakacağız.

Yoga pozlarını, öncelikle kendi bedenlerimizi, bedenlerimizin potansiyellerini ve bedenlerdeki eşsiz farklılıkları gözlemlemek ve zihni an'a getirmek için birer araç olarak kullanacağız. Program boyunca üzerinde duracağımız her yoga pozunu farklı poz grupları içinde inceleyecek ve yoga anatomiyi, pozun kendi bedenimizdeki etkisini araştırarak tartışacağız. Yogaya, Ayurveda, Hareket Terapisi, Vipassana, Zen, Somatik Deneyimleme gibi farklı alanlardan da yararlanarak bütüncül bir yaklaşımla bakıyor olacağız.

Bizimle uzmanlaşma programının buluşmaları dışında düzenli olarak yapacağınız birebir görüşmelerle, tüm program süresince ve sonrasında da sizi takip ediyor ve destekliyor olacağız.

Bu program ezber bilgi arayanlar için değil. Bu program bilgiyi kendi bedeninde, kendi doğası içinde bulmak isteyenler için. Bu programa yoga hocası olmak veya kendi yoga pratiğinde derinleşmek isteyen herkes katılabilir. Gelin bize katılın!

Bu programda; güvenli bir temel yoga seansı vermek; kendi yoga ve meditasyon uygulamanızı oluşturmak; temel nefes çalışmaları; temel yoga anatomisini ve beden/anatomi farklılıklarını görerek özgün bir hiza yaklaşımı edinmek; asana matematiğini ve poz sıralamaları; nefes ve hareket eşzamanlılığının sinir sistemi üzerindeki etkileri; temel pozlarda ellerle yönlendirmenin incelikleri; yoga ve meditasyon felsefesi; yoga seansı verirken ses, dil kullanımı; temel ayurveda öğretisi, çakralar sistemi, hareket terapisi hakkında bilgi sahibi olacak, bu bilgileri kendi birikim, deneyim ve ilgi alanlarınızla harmanlayarak özgün bir yoga dili oluşturmayı öğreneceksiniz.

Programdan mezun olduğunuzda 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olacaksınız.

BULUŞMA TAKVİMİ:

Cumartesi ve Pazar günleri, saat 10:00-18:00 arası.

25-26 Ocak 2020

22-23 Şubat 2020

14-15 Mart 2020

28-29 Mart 2020

25-26 Nisan 2020

9-10 Mayıs 2020

13-14 Haziran 2020

İNZİVA: Yeri ve tarihi daha sonra açıklanacaktır.

TANITIM BULUŞMALARI(Uygulama sonrası tanı